News & Blog

Nutričný deficit - príčiny, dôsledky, riešenie
By marec 27, 2018 3 Komentár

Nutričný deficit - príčiny, dôsledky, riešenie

Nepreberné množstvá rôznych "potravín"

V dnešnej dobe máme prebytok tzv. Potravín. Každý jeden supermarket je zásobený neuveriteľným množstvom tovaru určeného k priamej konzumácii a surovín prípadne polotovarov určených k výrobe potraviny. Dostáva sa nám toho toľko, že sa v tom už len ťažko dokážeme orientovať, písmenká na obaloch sú väčšinou také malé, že ich polovica populácie nedokáže prečítať, alebo sa použijú označenia ("E-000") ktorým rozumie len odborná verejnosť. Bežný konzument je stratený!

Nutričný obsah
-
Téma o ktorej sa nehovorí!
Existuje zopár hodnôt a látok ktoré sú uvedené na obaloch aj s ich množstvami. Väčšinou sú to všetko umelo pridávané aditíva označované písmenom "E". Sleduje sa hlavne povolené množstvo konkrétnych látok, aby sa neprekročilo tzv. kritické množstvo. Pochopiteľne v stave v ktorom to kupujete, čiže veľakrát surové. Čiže, ak surovinu budete variť a vyparí sa z nej voda, tým uvedené látky skoncentrujete a hravo sa môžete dostať z kategórie podkritickej do kategórie prekračujúcu všetky normy.

Dvojnásobný držiteľ Nobelovej ceny Dr. Linus Pauling vyhlásil:
 "Takmer za všetkými ťažkosťami hľadajme deficit výživy!"

Kombinácie-
Za najväčšie tabu vo výrobe a distribúcii potravín obsahujúcich umelo vyrábané a pridávané aditíva (tzv.Éčka) považujem absenciu akejkoľvek informácie, čo s čím je možné kombinovať a v akých množstvách! Zoberme si príklad - nedeľný obed. Zoberieme sa do obchodu a nakúpime všetky potrebné suroviny, dajme tomu (aby sa nám dobre rátalo) desať. Každá z tých desiatich surovín bude obsahovať dajme tomu tri pridané chemicky vyrobené aditíva (a to sme ešte veľkorysý). Prinesieme to domov a tu sa z nás okamžite stáva "alchymista"! Už z chémie na základnej škole vieme, že "spájaním" jednotlivých chemikálií prichádza k chemickej reakcii a vznikajú rôzne "zlúčeniny" a iné chemické látky. Väčšinou sa tak deje ešte aj za prítomnosti tepla (varenie, pečenie, grilovanie a pod.), kde prichádza k ďalšej zmene uvedených aditív (chemikálií). Čo je ale kľúčové na tomto procese, je fakt, že absolútne nikto netuší čo vlastne vyrobíte a čo vlastne budete konzumovať vy a vaši blízky!!! Pretože nikto nevie ako a čo vlastne skombinujete - vy ste ten alchymista!

Prirodzený nutričný obsah potravín-
Nižšie nájdete tabuľku z výživového inštitútu v Karlsruhe v Nemecku, kde je jasne vidieť ako priemyselné dopestovávanie a následné spracovanie organických potravín, ktoré by nášmu organizmu mali dávať toľko potrebné živiny, dopadne. Pestovateľom a ďalším spracovateľom (žiada sa mi napísať - výrobcom) vôbec nejde o to, aby ste dostali do organizmu čo mu patrí. Jediné na čom im záleží je profit a preto sledujú len tie ukazovatele o ktorých vedia, že ich viete v predajne identifikovať, čiže senzoriku. Farbu, tvar, vôňu a potiažmo chuť! NIČ INÉ! Maximálne čo ich ešte aj s obchodníkmi zaujíma je trvanlivosť. Preto sa potraviny ožarujú a špeciálne skladujú (v dusíkových atmosférach pri preprave a pod.) Obsah živín absolútne nikoho nezaujíma, pritom to je faktor ktorý je najdôležitejší! To je to čo nás živí - ŽIVINY!

Čo ovplyvňuje kvalitu organických potravín

Pôda a jej kvalita-
Skúste sa ísť niekedy pozrieť ako vyzerá pôda po zoraní na bežných poliach. Je tvrdá ako betón a čo je dôležitejšie, absentuje v nej akýkoľvek život. Chemickými hnojivami, pesticídmi a herbicídmi sme ju vlastne zničili. Ako chceme, aby v nej niečo hodnotné vyrástlo? Odkiaľ majú rastliny na nej rastúce brať tie živiny (minerály a pod.)? Nemajú odkiaľ! Ak chcete vidieť pôdu bohatú na živiny, chodte do ničím a nikým nenarušeného lesa. Nájdete tam pôdu plnú hodnotných látok, kyprú, čiernu a hlavne, plnú života. Len v takejto pôde môže vyrásť rastlina obsahujúca to, čo náš organizmus bytostne potrebuje!

Znečistené životné prostredie-
Pôda, vzduch, voda. Skoro všetko sme už stihli zničiť. Ľudia ktorí majú možnosť bývať v domoch so záhradkami sa väčšinou o tie záhradky príkladne starajú. Pestujú rôzne okrasné stromčeky, kvety, vzorové trávniky, a zabúdajú, že našou záhradou je celá naša krásna planéta! Nezachránia nás pekné balkóny a záhradky, musíme sa začať starať o celú planétu! Iné prostredie na život mať nebudeme. Akú kvalitu bude mať moja záhradka pri dome, keď bude kontaminovaná spodná voda, alebo keď niekde povyše bude skládka toxického odpadu, prípadne v susedstve bude nejaká fabryka vypúšťať do ovzdušia ťažké kovy? Všetko je jedno prostredie! Ako sa vraví- Keď otrávime poslednú rieku, pôdu, vzduch a vyrúbeme posledý strom, potom zistíme, že peniaze sa jesť nedajú!

Predčasné zbery, preprava potravín-
To, že sa ovocie zbiera ešte nedozreté, zabalí do fólie a prepravuje z kontinentu na kontinent - to je tragické. Tešíme sa síce z nápojov, z výberu a sortimentu, z exotického ovocia ..... je to však skutočne to, čo nám má prinavrátiť zdravie? Práve vo chvíli, keď ovocie dozrieva - potrebuje najviac slniečka - koľko slnečných lúčov prenikne do kontajnera s ovocím či zeleninou?

Ožarovanie potravín-
ani jeden ľudský organizmus sa necíti komfortne po ožarovaní. Tí, ktorí to skúsili, by vám o tom vedeli rozprávať. My ožarujeme potraviny v snahe predĺžiť ich trvanlivosť - keď v nich všetko zahubíme (mikroorganizmy) - prežijú dlhšie!

Pridávanie aditív-
Chemické aditíva “tzv. Éčka” sú v tejto dobe už pomaly absolútne nevyhnutnou zložkou priemyselne spracovávaných potravín. Každé jedno aditívum je samozrejme schválené zodpovednou autoritou a sú definované jeho maximálne hodnoty, aby sa predišlo poškodeniu ľudského organizmu.

Dve veci sú ale v téme chemických aditív tabu:
Po prvé, kombinácia! Predstavte si situáciu, kde idete pripraviť nedeľný obed. Nakúpite dajme tomu 10 polotovarov, ktoré budú obsahovať (budeme veľkorysý) len po 3 chemické aditíva ako konzervanty, dochucovadlá, farbivá alebo arómy. Začnete pripravovať obed, a tu sa z Vás stáva doslova alchymista! Skúsme si spomenúť na hodiny chémie, kde nás učili, že zmiešaním dvoch chemikálií prebehne chemická reakcia a vzniká chemická látka úplne iná. A čo potom keď zmiešame tých látok 30! V pomeroch ktoré sme si sami vymysleli!

Po druhé, tepelná úprava! Na tých istých hodinách chémie nás učili, že tepelným pôsobením tiež meníme priebeh chemických reakcií už spomenutých chemických aditív!
Takže nikto nikdy nedokáže predpovedať čo doma skombinujete a čo v dôsledku vytvoríte a skonzumujete!!! A obávam sa, že to nikto ani nechce riešiť.

Ohrev potravín-
Pri zohriatí potraviny na viac ako 43° C v nej likvidujeme “všetko živé”. Enzýmy a drvivú väčšinu vitamínov.
Nutričnú podvýživu spravidla spôsobuje aj priveľká konzumácia vysokokalorických ale nutrične prázdnych potravín ako biele pečivo, sladkosti, zmrzlina, hranolky a zemiakové lupienky, sladené nápoje. Síce naplnia žalúdok a zaženú hlad, ale neprinesú potrebné živiny. Mizivý objem vlákniny, živín a vysoký glykemický index týchto potravín spôsobí, že hlad sa ozýva častejšie, často dochádza k hypoglykémii a následnému ešte väčšiemu hladu, ktorý prináša náhlu silnú chuť na sladké a veľké objemy ďalších "objemových krmív".

Tento začarovaný kruh je možné prelomiť len komplexnou zmenou zloženia stravy, doplnením živín vhodnými doplnkami výživy a obmedzením nevhodných potravín.

Komentáre (03)

Pridať komentár