SPIRULÍNA a jej vplyv na ľudský organizmus

Havajská Spirulina Pacifica

51 krát viac železa ako v špenáte, 31 krát viac beta karoténu ako v mrkve...
… a ďalších vyše 100 vitamínov, minerálov a ďalších nutrientov v synergickom, vyváženom pomere a absorbovateľnej forme.
 
Prečo si z ponuky vybrať práve Havajskú Spirulina Pacifica?
je špeciálna tým, že nikde na Zemi neexistujú lepšie prírodné podmienky pre jej pestovanie. Žiadna iná spirulina nie je pestovaná vo vode tak bohatej na minerály a živiny. Žiadna iná Spirulína nemá k dispozícii tak čisté prostredie.
Spirulina je v práškovej forme spracovaná špeciálnou technológiou do tabliet. celá výroba prebieha bez prístupu kyslíka, aby sa zachovala čo najväčšia nutričná hodnota potraviny. Následne sú tablety vákuovo balené a expedované v malých dávkach do celého sveta, čím je zaručené, že Vaša spirulina je vždy najčerstvejšia.
 
Havajská Spirulina Pacifica a jej preukázateľné účinky na organizmus:
Havajská Spirulina Pacifica®, má najvyšší nutričný obsah spomedzi všetkých dostupných spirulín!
Pravdou je, že lekári a odborníci na vyváženú výživu sa rozchádzajú v samotných názoroch, koľko ovocia, zeleniny a iných potravín by mal človek počas dňa skonzumovať. Ak by sme sa dôsledne riadili všetkými radami odborníkov, nestačila by nám kapacita nášho žalúdka. Čo je ešte horšie, ruku na srdce, koľko z nás skonzumuje aspoň 2-3 surové mrkvy denne? A to je len jeden vitamín potrebný pre správne fungovanie organizmu. Pravidelnou konzumáciou spiruliny dokážeme pohodlne vykryť potreby nevyhnutných živín v našom tele:


• Proteíny: 3x viac proteínov ako hovädzie mäso a 6x viac proteínov ako sója
• Železo: 51 krát viac železa ako v špenáte
• Beta-karotén: 31 krát viac beta karoténu ako v mrkve
• Vitamín B12: 12 krát viac B12, ako v hociktorom inom prírodnom produkte.
• Vápnik: 2 krát viac vápnika, ako v kravskom mlieku
• Kyselina Gamma-Linolenová (GLA): 3 krát viac než pupalkový olej
• Chlorofyl: 2 krát väčší obsah ako má mladý jačmen a pšeničná tráva
• Fytonutrienty: 30 krát väčší obsah fytonutirentov ako v čučoriedkach, či brusniciach.
• Fykocyanín: antioxidant s protinádorovým a protizápalovým účinkom
• Jedna dávka (3g) spirulíny dokážu vyvážiť vyše jedného kilogramu ČERSTVÉHO ovocia
• Havajská Spirulina Pacifica® je najvýživnejšia zo všetkých spirulín. Úžasná zelená superpotravina s obsahom viac ako 100 živín a veľkého množstva betakaroténu, omega-6 mastných kyselín, proteínov, minerálov, vitamínov skupiny B, fykocyanínu, zeaxanthínu a chlorofylu. Štúdie preukázali jej   pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém, zdravie očí a mozgu a výrazné zvýšenie imunity a vitality (úrovne energie).
• Spirulina Pacifica® je multivitamín a najvýživnejšia prírodná potravina, akú ľudstvo pozná. Pre svoje vlastnosti je ideálnym výživovým doplnkom v ktoromkoľvek veku a pri každom životnom štýle.
 
Spirulina, stimuluje imunitu, udržiava cholesterol na zdravej úrovni a všeobecne, zvyšuje tok energie v zdravom tele, podporuje zdravé oči, udržiava a podporuje tvorbu červených krviniek.


10 hlavných preukázateľných benefitov havajskej spiruliny Pacifica:

1. Detoxikuje z tela ťažké kovy, (špeciálne preukázaná detoxikácia na Arzén).


Podľa svetovej zdravotníckej organizácie je toxikácia Arzénom omnoho väčší problém, ako si v súčasnosti uvedomujeme. V Bangladéši vykazujú až 3% populácie príznaky otravy Arzénom. Pri fakte, že výskumníci vyhlasujú, že neexistuje žiadna špecifická liečba tejto otravy, sú modro-zelené riasy jedinou vhodnou alternatívou. V porovnávacích testoch pri podávaní 250 mg spiruliny a 2 mg zinku denne sa postihnutým upravil obsah Arzénu v tele v konečnom dôsledku o 47%. 


2. Eliminuje Candidu
.

Candida u zdravého jedinca patrí k normálnej mikroflóre ústnej dutiny, zažívacieho traktu a pošvy. Ak je mikroflóra zdravá a vyvážená je všetko v poriadku. Ak sa však naruší rovnováha, sme oveľa náchylnejší na choroby a ťažkosti s nimi spojené. Ak však organizmus podlieha neustálemu stresu, nesprávnej životospráve a tráveniu, kandida je premnožená. Tzv. invazívna kandidóza je príčinou mnohých autoimúnnych ochorení (ulcerózna kolitída, Crohnova choroba...)
Posun stravovacích návykov smerom ku strave bohatej na cukry a neprirodzené prísady, neefektívne využívanie protiplesňových liekov, to všetko od roku 1980 vedie k výraznému nárastu kvasinkových infekcií. 
Medicínske štúdie ukázali, že spirulína funguje ako účinné antimikrobiálne činidlo, hlavne, čo sa týka kmeňov candida. Pri pravidelných dávkach spirulíny regeneruje zdravá črevná mikroflóra. Tá má následne vplyv na imunitný systém a vyváženie buniek candida v tele.

3. Zlepšuje rezistenciu na HIV/AIDS ochorenia.

Do nedávnej doby nevedeli epidemiólogovia pochopiť prečo je v Japonsku, Kórei, Čade relatívne malý výskyt ochorení HIV/AIDS. Až v roku 2012 štúdia uverejnená v Journal of Aplied Phycology odhalila možný súvis s množstvom rias, ktoré obyvatelia týchto oblastí pravidelne konzumujú. 
Následne vedci vybrali 11 pacientov s ochorením AIDS, ktorí neboli nikdy liečení antiretrovirálnou liečbou. Časť z nich konzumovala každý deň hnedú morskú riasu, časť z nich spirulinu, a časť kombináciu oboch. Výsledky po troch mesiacoch výskumu:
Nevyskytli sa žiadne nežiadúce účinky, či už išlo o jednu alebo druhú riasu. CD-4 bunky (T-pomocník bielych krviniek bojujúci s infekciou) zostal stabilný.
Jeden účastník sa dobrovoľne podujal pre výskum na ďalších 10 mesiacov. V súčasnosti sú u neho CD-4 bunky natoľko stabilizované, že HIV vírusová záťaž rapídne poklesla.

4. Pôsobí ako prevencia pred rakovinou a podpora pri liečbe.

Podľa výsledkov výskumu univerzity Maryland Medical Center na zvieratách spirulina pomáha zvyšovať imunitu pomáha obranyschopnosti organizmu a znižuje riziko chronických rakovinových ochorení. To vôbec nie je prekvapením, pretože už v predchádzajúcich rokoch veľa vedeckých článkov poukazovalo na spirulinu a jej schopnosť vplývať na rakovinové bunky. V článku publikovanom českými vedcami je zmienka nielen o schopnosti spiruliny kontrolovať hladinu cholesterolu v krvi, ale aj o tom, že samotná spirulina je bohatá na tetrapyrolické zlúčeniny úzko súvisiacich s molekulami bilirubínov. Sú silnými antioxydantmi a anti-proliferatívnymi činidlami. Pri testovaní ľudských pankreatických buniek títo vedci zistili, že v porovnaní s neošetrenými bunkami, že experimentálne terapeutiká na báze spiruliny výrazne znížili proliferáciu ľudských pankreatických nádorových bunkových línií. V praxi to znamená, že pravidelná konzumácia spiruliny môže zabrániť rozvoju rôznych druhov rakoviny!

5. Znižuje vysoký krvný tlak.


Phycocyanin je pigment, ktorý spirulina obsahuje. Vedci objavili, že má antihypertenzívny účinok. Japonský vedci prišli s poznatkom, že konzumácia modro-zelených rias má za následok reverz disfunkcie u metabolického syndrómu. To znamená veľký úspech pretože samotný metabolický syndróm má vo vyspelých krajinách za následok veľa ´dalších ochorení, ako diabetes, srdcovocievne ochorenia alebo mŕtvica.

6. Redukuje cholesterol
.

Najnovšia štúdia uverejnená v The Journal Nutritional Science and Vitaminology, ktorá bola prevádzaná na králikoch hovorí, že po ôsmych týždňoch sa u skupiny králikov znížil obsah cholesterolu v krvi nasledovne: o 26% v skupine, kde bolo do stravy miešané 1% spiruliny a 41% v skupine, ktorej strava obsahovala 5% spiruliny v strave.

7. Znižuje možnosť mŕtvice a srdcového infarktu
.

Viaceré vedecké štúdie poukazujú na to, že pravidelná konzumácia spiruliny znižuje plochu intimy aorty o 33%-48%. Jednotlivé výskumy boli robené na jedincoch s nevyváženou konzumáciou potravy, kde sa ukázalo, že konzumácia spiruliny doslova zvráti poškodenia vzniknuté zlými stravovacími návykmi. Je len na predstave každého z nás, ako by vyzeralo srdce, aorta a ostatné telesné orgány u ľudí pri vyváženej strave.

8. Zvyšuje energiu tela.

Ľudia, ktorí pravidelne konzumujú spirulinu majú prebytok energie. Podľa internetového časopisu The Doctor Oz, spirulina v kombinácii s limetkou dokáže uvoľniť prebytočné cukry z tela jednotlivých buniek, čo rapídne zvýši úroveň metabolizmu aj energetickú úroveň procesov.

9. Zrýchľuje proces chudnutia
.

Spirulina svojou podstatou a zložením dodáva telu potrebné živiny na strane jednej, t.j. Telo nemá potrebu riešiť príjem kalorických náhrad stravy. Na strane druhej spaľuje tuky a znižuje cholesterol. Po tretie, Spirulina napomáha spaľovaniu a energetickému využitiu všetkých látok, ktoré nie sú pre telo žiadúce. Výsledkom je zoštíhlenie postavy a zefektívnenie fungovania oragnizmu.

10. Zmierňuje alergické ťažkosti
 známe ako alergické nádchy.

Spirulína sama o sebe znižuje zápalové procesy v tele. Prebehlo viac klinických štúdií na túto tému, kde porovnávacou metódou, s využitím placebo náhrad, bolo zistené, že spirulina je účinná pri znižovaní svrbenia, výtoku z nosa, rovnako ako aj pri upchatí nosa a kýchaní.
 

Spirulina Pacifica® je najlepšia Spirulina na svete

    

• Spirulina Pacifica je trademark kmeňa havajskej modrozelenej riasy vyvinutý firmou Cyanotech Corporation z druhu Spirulina platensis. Riasa je pestovaná v plytkých rybníkoch nachádzajúcich sa v blízkosti Tichého oceánu, ktoré kombinujú čerstvú vodu s hĺbky ťaženou vodou oceánu. Tá obohacuje spirulinu minerálmi a ostatnými fytonutrientami. Spirulina je považovaná za jeden z najbohatší prírodný zdroj živín.• Je čistá prírodná zelená superpotravina. Obsahujúca vo veľkej miere proteíny, beta karotén, a ostatné vitamíny a minerály nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu. Spirulina je skutočná superpotravina.• Je najsilnejším koncentrátom nutrientov, ktoré ľudstvo pozná.

 
Spirulina Pacifica®:
- 100% čistá pravá Spirulina platensis prvotriednej kvality, momentálne najlepšia na svete, s úžasnými nutričnými a zdravotnými výhodami.

- Spirulinové tablety neprechádzajú akýmkoľvek ionizačným procesom. Sú lisované za studena a vyrobené v súlade s NPA

- "správnej výrobnej praxe" a     súlade s miestnymi a štátnymi reguláciami štátu Hawaii. Oxid kremičitý (1%), inulín z čakanky (0,4%), a rastlinný magnéziumstearát (0,1%) sa používajú ako aditíva pri výrobe tabliet, tieto prídavky sú certifikované ako "GMO FREE" (bez genetických modifikácii).

- Spirulina je vhodná pre vegánov a vegetariánov.
 
Nutričný obsah Spirulina Pacifica:

Zloženie: Havajská riasa "spirulína" - 100%

Zdroj informácií:
https://draxe.com/spirulina-benefits/ - 10 benefitov
https://www.livestrong.com/article/18653-spirulina-pacifica/ - čo je spirulina
https://www.costco.com/Pure-Hawaiian-Spirulina-pacifica%C2%AE-3,000-mg.,-360-Tablets.product.100107290.html