MACA, Peruánsky žeň šeň

Podrobný popis rastliny MACA
Maca (ma-Kuh  Lepidium meyenii, Lepidium peruvianum Chacon) je často považovaná za dokonalý adaptogén (prírodná látka, ktorá normalizuje a upravuje systémy tela). Tento korenisto nasladlý, na živiny bohatý koreň je jeden z najlepších prírodných uvoľňovačov stresu. Umožňuje organizmu, aby sa lepšie prispôsobil životným situáciám. Adaptačné účinky MACA nie sú zamerané len na jednu telesnú funkciu, ale skôr na stabilizáciu takmer všetkých telesných systémov. Prášok z koreňa maca poskytuje celkovú pohodu pre kardio, lymfatické, nervové a endokrinné systémy.  Je jemne povzbudzujúci, ale nespôsobuje prestimulovanie. MACA  tiež nazývaná  peruánsky ženšen, bola používaná po stáročia pre zvýšenie libida a  podporu plodnosti  u mužov aj žien. Prášok z koreňa rastliny MACA prirodzene energizuje a udržiava optimálnu pohodu  (Welness).
Náš prášok z koreňa MACA je jedným z najlepších spôsobov obrany proti stresu, prirodzene pomáha telu podávať optimálny výkon. Vedci v prášku koreňa Maca identifikovali štyri alkaloidy, ktoré podporujú endokrinný systém, čím stabilizujú hormonálnu tvorbu. Prášok z koreňa MACA je vhodný ako podpora pri hormonálnej substitučnej terapii  a pri  potláčaní klimakterických príznakov u žien.
Táto výživná super potravina obsahuje vitamíny, rastlinné steroly, minerály, aminokyseliny a  prospešné rastlinné tuky ktoré pomáhajú optimalizovať telesné funkcie. Obsahuje  sedem z deviatich esenciálnych aminokyselín (ktoré si telo nevie vytvoriť samo a môže ich prijímať  len formou potravy). Okrem toho obsahuje minerály a stopové prvky: železo, horčík, vápnik,  fosfor, vitamíny skupiny B, vlákninu kyselinu linolovú a iné..


Pestovanie a spracovanie
Naša MACA pochádza od anglického dodávateľa, pre ktorého je organicky pestovaná v Peruánskych Andách. Podnebie a čistota prostredia sú zárukou najvyššej kvality produktov.. Korene dospelých rastlín sa zbierajú a následne sa sušia za prísnych hygienických podmienok. Sušené korene sa potom melú na jemný prášok. Tento sa potom exportuje do Veľkej Británie, kde sa ďalej spracúva v moderných farmaceutických prevádzkach. Vo výrobe nie sú požité žiadne ďalšie prísady a produkty obsahujú iba 100% čistý ekologicky pestovaný prášok z koreňa MACA.

Ekologická Certifikácia
 Naša MACA  je certifikovaná Soil Association, certifikačným orgánom vo Veľkej Británii. Podmienky certifikácie sú upravené podľa  DEFRA (Ministerstvo životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka). Úlohou Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické boli pestované a spracované podľa prísnych pravidiel. Je to tým, že všetky fázy auditu dodávateľského reťazca, a to od pestovania, exportu až po spracovanie sú zaznamenávané. Soil Association certifikácia - označená logom Soil Association a EÚ  na našich obaloch je zárukou, že naši zákazníci kupujú ekologický výrobok. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia niesť certifikačný kód na obale. Vo Veľkej Británii, má formát GB-ORG-XX, XX označujúci orgán vydania certifikátu. Ak toto nie je k dispozícii, výrobok nie je ekologický. Soil Association kód pre naše výrobky je GB-ORG-05.

História peruánskeho Super koreňa
Už od doby Inkov národy žijúce v Andách poznali tajomstvo posvätného koreňa Maca. Kmeňoví bojovníci užívali koreň MACA na zvýšenie energie a vytrvalosti. Boli cenené hlavne jej účinky na sexuálnu potenciu a plodnosť. Španieli oceňovali jej liečivé vlastnosti natoľko, že ho používali ako platidlo. MACA rastie v nadmorských výškach 3000- 4000 m. Patrí do čeľade kapustovité. Jej malé listy však nemajú z hľadiska výživy veľký význam. Jej sila je skrytá pod zemou. Aby mohla prežiť v drsných podmienkach ukladá si v koreni viac výživných látok ako iné podobné rastliny. Toto je základ, ktorý tvorí obrovský potenciál  organického  prášku z koreňa Maca, ktorý stojí vďaka svojim vitalizujúcim vlastnostiam na najvyšších priečkach  medzi potravinami.  Je to potravina  vhodná pre tých, ktorí žijú životným štýlom, kde vytrvalosť a schopnosť prispôsobiť sa stresu sú nevyhnutné.

MACA, Peruánsky žeň šeň

Prášok z koreňa MACA v dnešnej dobe.
 Dnes už nielen vegetariáni, vegáni, vyznávači surovej stravy, ale aj športovci, vyznávači outdoorových aktivít a v neposlednej rade a kulinársky nadšenci oceňujú prášok z koreňov Maca.  Korenistá a zároveň  sladká chuť koreňa je považovaná za pochúťku keď sa pridá do obľúbených ranných cereálií, dezertov, čokolády, alebo do nápojov. Keď sa koreň praží, je sladší ako kakao a má chuť podobnú karamelu. Naš prášok pochádza z koreňov, ktoré sa sušia pri nízkych teplotách, pre zachovanie dôležitých živín. Koreň sa po usušení jemne zomelie na prášok vhodný pre použitie v rôznych potravinách. Je vhodný ako prídavok do jedál pri varení aj pečení.  Môžete ho použiť pri varení celozrnnej kaše (ovos, pohánka, quinoa) alebo do pečiva, pridať lyžičku do svojho obľúbeného ovocného, alebo zeleninového nápoja, či pridaním lyžice do jogurtu ho premeniť na  „superpotravinu".

Benefity prášku MACA
, zatiaľ čo veľa výskumov ohľadom rastliny MACA ešte  stále prebieha:

• Môže byť účinná pri zvyšovaní energie, výkonnosti a vytrvalosti


• Je bohatá na fytonutrienty, vitamíny, minerálne látky a aminokyseliny


• Môže prispieť k podpore a posilneniu imunitného systému


• Môže byť prospešná pre podporu ceľkovej harmonizácie


• Môže prispieť k zvýšeniu duševnej pohody


• Môže byť užitočná pri znižovaní chronickej únavy


• Môže podporiť funkcie nadobličiek


• Môže podporovať  hormonálnu tvorbu


• Môže podporiť stimuláciu plodnosti u mužov aj žien


• Môže pomôcť k zvýšeniu kyslíka v krvi


• Môže byť efektívny pre zvýšenie libida

. Doporučené užívanie:
Odporúčaná denná dávka je 2-3 lyžičky (10-15g).  Rozdeľte ju rovnomerne do 2-3 dávok.

Rovnako ako u všetkých práškových superpotravín, počúvajte svoje telo ako reaguje, aby ste zistili., aká dávka Vám vyhovuje. Odporúčame, aby ste začali s odporúčanou dennou dávkou a, ak je to žiaduce, postupne zvýšiť, alebo znížiť dennú dávku.
Odporúčame prášok miešať s ovocnými, alebo zeleninovými  šťavami, sójovým mliekom a jogurtom.  Tepelnou úpravou prášok stráca svoje účinky. Preto ho odporúčame používať čo najmenej tepelne upravený.

Pokyny pre skladovanie:


• Vyvarujte sa pôsobeniu tepla. Prášok zostane čerstvý, ak sa uchováva pri  teplote 5-25 oC.


• Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.


• Obal po každom použití vždy starostlivo uzavrite


• Uchovávajte prášok na suchom mieste, a vyhnite sa kontaktu s vlhkosťou.

Zloženie: Sušený mletý koreň "maca" - 100%