GAIA KREMELINA

Čo je kremelina?

Kremelina je zložená zo schránok jednobunkových rias nazývaných rozsievky alebo diatómy. Tieto tvoria sedimenty v jazerách a moriach. Kremelina od firmy Perma-Guard pochádza zo sedimentov v Novom Mexiku so svojou jedinečnou čistotou a kvalitou. Obsahuje menej ako 0,5% kryštalickej formy. Viaže sa so žalúdočnou kyselinou a vytvára tak biologicky aktívnu formu ortokremičitej kyseliny, ktorá je absorbovaná našim telom. Kremelina od firmy Perma- Guard má všetky potrebné certifikáty platné v USA, Kanade a EÚ a je tak považovaná za potravinársky výrobok. Má tiež platnú licenciu v rámci legislatívy EÚ na výrobu jedla pre deti a dorast. 

Ako Vám kremelina môže pomôcť?

- čistí Vaše telo a zabezpečuje čisté črevá

- odstraňuje parazity z Vášho tráviaceho systému

- zabezpečuje zdravé vlasy, nechty a kĺby

- zlepšuje metabolizmus a trávenie

- zabezpečuje neutrálne pH prostredie

Detoxifikácia

Príroda je úžasná v zmysle zložitej štruktúry týchto mikroskopických diatómov. Žijeme v znečistenom prostredí. Najľahšia cesta ako pomôcť nášmu telu je zbaviť sa toxínov - možnej príčiny našich zdravotných problémov. Jediná dávka kremeliny obsahuje milióny záporne nabitých diatomických schránok. Tie priťahujú kladne nabité endotoxíny, pesticídy a zvyšky liekov ako aj ťažké kovy, ktoré zachytávajú v cylindrickej štruktúre svojich schránok. Následne sú vylúčené z tela. Okrem toho keď cylindrické prechádzajú črevami, odierajú steny čriev a odstraňujú tak znečistenie z nášho tela bez poškodzovania sliznice a stien čriev. Po niekoľkomesačnom užívaní kremelíny sú tak vnútorné orgány čisté a môžu efektívnejšie absorbovať výživné látky. Detoxifikácia zlepšuje imunitný systém, ktorý lepšie bráni naše telo pred parazitmi a chorobami.

Boj s parazitmi

Žiaden ľudský objav sa nemôže porovnať so silou prírody v zmysle jej jednoduchosti a efektívnosti. Táto metóda je úplne neškodná pre ľudí. Paraziti nie sú schopné prežiť, keď prídu do kontaktu s diatómami, ktoré ničia ich ochranné povrchy a spôsobujú ich dehydratáciu. Zároveň čistia náš organizmus, ktorý je plný toxínov a uľahčujú ich odstránenie z nášho tela. Organizmy žijúce v ľudskom tele sú v nespočítateľnom množstve. Iba malé množstvo z nich je zachytených počas štandardných testov. Niektoré z nich sú veľmi nebezpečné, nakoľko uvoľňujú toxíny do hosťovského organizmu, iné zase odoberajú nášmu telu potrebné výživné látky. Kremelina navracia nášmu telu prirodzenú rovnováhu. Kedže je kremelina 100% prírodný produkt a má celkové pozitívne účinky, je ľahšie a lacnejšie podstúpiť liečbu pomocou diatómov ako sa podrobiť komplexnému vyšetreniu na parazity. Okrem toho získate aj ďalšie výhody pomocou tejto metódy liečenia.

Lepší metabolizmus - chudnutie

Ľudia s nadváhou majú zvyčajne problém s pomalým metabolizmom.  Obnovenie prirodzenej vitálnej sily organizmu pomocou detoxifikácie tráviaceho systému a celkovej detoxifikácie a posilnenia nášho tela nám vráti prirodzenú rovnováhu a životnú energiu.

Krásna pokožka, vlasy a nechty

Nie je lepšie sa postarať o svoje zdravie, ako mínať peniaze na rôzne látky, ktoré iba maskujú varovné signály vysielané našim telom? Vyrážky na pokožke znamenajú, že náš organizmus sa čistí od toxínov, potláčaním príznakov neodstránime hlavnú príčinu, toxíny v našom tele a pokožke.  Po ich odtsránení zmiznú aj príznaky vo forme vyrážok a akné.  Je dôležité dopĺňať nedostatok kremíka v našom tele na zabezpečenie zdravej pokožky, zdravých vlasov a nechtov. Podporovanie prirodzených regeneračných procesov nášho organizmu pomocou jednoduchého dodávania potrebných žívín, dáva telu dlhotrvajúci efekt, ktorý nemôže byť dosiahnutý pomocou kozmetiky. Vlasy bez lesku, ich lámavosť a krehkosť, akoby bez života, rozštiepenie vlasov, taktiež poškodené a lámavé nechty sú prejavom nedostatku kremíka v našom organizme. Mali by ste dať šancu vašim korienkom vlasov a nechtov na ich správne fungovanie pomocou dodávania ich prirodzeného stavebného materiálu - kremíka.

Kremík - nemožno bez neho žiť

V minulosti mali ľudia žijúci bližšie k prírode prístup k dostatočnému množstvu kremíka. Podľa odporúčaní odborníkov potrebuje ľudský organizmus minimálne 55mg čistého kremíka na deň počas celého svojho života. V súčasnosti vedci tvrdia, že ovocie a zelenina obsahuje iba 20% potrebného množstva kremíka. Mali by ste si zapamätať, že určité množstvo kremíka odchádza denne z nášho tela cez vylučovací trakt. Stále viac populárne nové metódy pestovania zeleniny bez priameho kontaktu s pôdou, znamenajú, že zelenina neobsahuje dostatočné množstvo mikroelementov, ktoré sú absolútne nevyhnutné pre naše zdravie.

Kremelina je prírodný zdroj kremíka

Niektoré schránky sú metabolizované v tráviacom trakte a menia svoju chemickú štruktúru z kremíka (oxid kremičitý) na biologicky aktívnu formu ortokremičitej kyseliny, ktorá nám prinesie veľa výhod, napríklad zmenšenie bolestí chrbta a kĺbov, zvýšenie vitality, pružosti a zlepšenie celkového zdravia,  menej kožných problémov ako je psoriáza alebo vyrážky, zmiernenie artritídy, urýchlenie hojenia rán, prevencia pred infekciami horných dýchacích ciest, zmiernenie alergií ako sú senná nádcha alebo potravinové alergie, zabraňuje zvyšovaniu krvného tlaku, zabraňuje zápche, zmierňuje nespavosť, zvyšuje sexuálnu potenciu, urýchľuje hojenie zlomenín.

Dávkovanie

Užívajte 1 čajovú lyžičku kremeliny ráno nalačno rozpustenú vo vode. Postupne zvyšujte dávkovanie na 3 čajové lyžičky denne. Rýchlosť zvyšovania dávkovania zvyčajne trvá niekoľko týždňov. Mali by ste zaznamenať reakciu tela. Užívajte niekoľko mesiacov. Pite dostatočné množstvo vody najmenej 2 litre denne.

Kontraindikácie

V prvom rade vás musíme upozorniť na rodiel medzi kremelinou bežne na trhu dostupnou (kalcinovanou) a kremelinou s potravinovým certifikátom. Prosím, tieto dva produkty si nikdy nezamieňajte pretože namiesto upevnenia vlastného zdravia môže prísť k jeho závažnému poškodeniu. Zatiaľ čo kalcinovaná kremelina vplyvom tepelného a svetelného žiarenia, chemickým pôsobením prostredia,  kryštalizuje na kryštalický kysličník kremičitý (SiO2), kremelina získavaná z nánosov v sladkovodných jazerách vo svojej amorfnej forme. Naša kremelina pochádza z doposiaľ zisteného najčistejšieho zdroja, SiO je v amorfnej, nezkryštalizovanej podobe, neobsahuje prímesy cudzých látok. Obsah kryštalickej formy SiO2 je hlboko pod potravinárske štandardy (0,5% oproti 2%). Kryštalická forma kremeliny (obsah kryštalickej formy 60%-70%) je vhodná pre čistenie a filtrovanie, nie je však vhodná pre vnútorné použitie. 

Kremelina v amorfnej forme nezaznamenala vážnejšie kontraindikácie. Prechodne sa môžu vyskytnúť nasledovné:

1. Zápcha

Pri užívaní kremeliny môže veľmi často vzniknúť zápcha, kremelina má úžasnú schopnosť absorbovať tekutiny, preto je vynikajúcim pomocníkom pre vyčistenie organizmu od rôznych cudzopasníkov. Táto schopnosť môže mať aj svoje komplikácie, pokiaľ popri konzumácii kremeliny nekonzumujete dostatok tekutín a črevo je príliš suché. 

2. Hnačka

Vyskytuje sa ojedinelo, skôr ide o uľahčené vyprázdňovanie. Ak sa na začiatku užívania dostaví hnačka je to stav prechodný a v priebehu 24-30 hodín sa telo dostane späť do normálu. Každý organizmus je osobitý. Rovnako sú osobité aj jeho problémy a poškodenia. V prípade, že by hnačka do 30 hodín neustúpila, je potrebné konzultovať túto skutočnosť s vašim ošetrujúcim lekárom. 

3. Poruchy spánku

Kremelina samotná svojou čistiacou schpnosťou dokáže nabudiť organizmus k vyššej výkonnosti, je dôsledkom pocitu zvýšenej energie a menšej potreby spánku. Doposiaľ nebol zaznamenaný prípad, kde by sa telo s týmto prvotným prívalom uvoľnenej energie nevedelo vysporiadať. Kremelinu odporúčame užívať v ranných hodinách, nalačno.

4. Osypané tělo

Vyrážky a iné kožné prejavy na začiatku užívania. Takúto odpoveď tela sme v našej krajine nezaznamenali, avšak v krajinách, kde sa na akné a rôzne kožné problémy používali v hojnej miere kortikoidy, telo reaguje znovutvorbou vyrážok na hĺbkové čistenie organizmu. V prípade, že vás táto reakcia nezaťažuje, prosím, prípravok užívajte ďalej avšak bez zvyšovania dávok. Po prečistení (zhruba do 10 dní) by mali vyrážky a kožné defekty zmiznúť. 

Iné príznaky užívania kremeliny sme nezaznamenali. Odporúčame pozorne sledovať svoje telo a zmeny, ktoré užívanie kremeliny prináša.

Pokiaľ by Vaše telo nereagovalo dobre a reakcia by pretrvávala dlhší čas, poraďte sa prosím o užívaní prípravku s vašim ošetrujúcim lekárom, prípadne prípravok načas vysaďte z užívania.

Zabráňte styku s očami a jemným vonkajším tkanivom. Vlastnosťou kremeliny je vysúšanie, mohlo by dôjsť k nežiadúcemu presušeniu.