GAIA COLLAGEN®

KolagenSK.gif

•    Čistý enzymatický hydrolizovaný kolagén - "Colizyme®"
  

•    98% absorpcia
  

•    ANTI - AGE účinok, vyhladzuje pokožku
   

•    Zabraňuje vypadávaniu vlasov
   

•    Zvyšuje pevnosť chrupaviek, väzív a šliach
   

•    Urýchľuje výstavbu poškodených tkanív
   

•    Zvyšuje svalový tonus


Tekutý kolagénový proteín Gaia collagen protein® je bezpečný a efektívny spôsob podpory silných kostí a spojivového tkaniva, omladenia stárnucej pleti, vlasov a nechtov. Stavia a posilňuje štruktúru kostí.


Kolagén je zodpovedný za mechanickú pevnosť kostí. Je to "lepidlo", ktoré to všetko drží pohromade. Môže dokonca napraviť slabé, zlomené alebo   rozštiepené kosti, vyvýšené a poškodené nechtové lôžka a zhustí riedke vlasy. Opravuje spojivové tkanivá pre ich lepšiu pružnosť, zlepšuje kvalitu ciev   pomáha zlepšiť krvný obeh, a prispieva k podpore hojenia rán a jasnejšej pleti.


Gaia collagen protein® využíva Colizyme®, patentovaný čistý tekutý kolagén, ktorý je obohatený o papaín, ovocný enzým, podporujúci rýchlu a úplnú absorpciu (vstrebateľnosť) kolagénu v tele. Recept je chránený 4 americkými patentmi, a jeho pôvodný vzorec je používaný viac ako 32 rokov lekármi, klinikami a nemocnicami.


Gaia collagen protein® je extrémne účinná a biologicky absorbovateľná tekutá forma kolagénnej bielkoviny I., II., a III. typu.

vlakno-kolagenu-1.jpg

Tropokolagen - špirálovité vlákno kolagénu

•  Je doplnenie organizmu kolagénovým proteínom Gaia collagen protein® tajomstvom “Anti-Aging” efektu?
•  Rieši kolagénový proteín Gaia collagen protein® problémy súvisiace s vekom, vypadávanie vlasov, vrásky, ochabnuté svaly, stratu životnej energie a ďalšie príznaky starnutia?
 
ČO JE TO KOLAGÉN?
Kolagén je stavebný materiál, ktorý tvorí vaše telo. Je najrozšírenejšou látkou v našom tele hneď po vode (takmer 30% objemu tela) a je dôležitý pre naše zdravie, mobilitu a celkovú pohodu.
Po dovŕšení dospelosti, približne 25-teho roku nášho života, začneme náš prirodzený kolagén strácať s úbytkom minimálne 1-2% ročne (závisí to od životného štýlu). Účinky tohto úbytku začínajú byť viditeľné po dosiahnutí približne 30-teho roku nášho života. Čím sme starší, tým viac sa úbytok kolagénu stáva viditeľnejším - Viac bolesti, zhoršená mobilita, klesá úroveň našej aktivity a výkonu, strata pružnosti chôdze a pohybu. Okrem toho si môžeme všimnúť aj vonkajšie príznaky - strata pružnosti pokožky, vrásky, vypadávanie vlasov, znížený svalový tonus, znižuje sa výdrž a energia. Jedná sa o prirodzené dôsledky starnutia. V života každého človeka príde čas, keď doplnky kolagénu a iných nutričných hodnôt budú nevyhnutné. Nedostatok kolagénu v tele je úplne prirodzený jav a je súčasťou procesu starnutia. Je ale možné s tým bojovať a zachovať organizmus v dobrej kondícii dlhšiu dobu.

KOLAGÉN A POKOŽKA

Kolagén, fibrózny proteín, je primárnou podporou pokožky. Dodáva pokožke pevnosť a pružnosť, takisto ako aj podstatnú schopnosť zadržiavať vlhkosť. Kolagén je tvorený fibroblastami, nevyhnutnými bunkami spojivového tkaniva. V priebehu rokov sa fyziologické ukladanie kolagénu znižuje, a následkom  toho je strata pevnosti pokožky. Vyplýva to zo skutočnosti, že kolagén tvorí približne 70% hmotnosti bielkovín tvoriacich pokožku. Vo veku približne 40-45 rokov sa „stratum corneum„ (horná vrstva) pokožky zhusťuje, zatiaľ čo dermis sa stáva postupne tenšou. Dôvodom, prečo sa tak deje, je vlastne to, že sa kolagén, podporujúci správne fungovanie, postupne stráca.
V mladosti je naša koža výborne zásobovaná živinami a vytvára dostatočné množstvo kolagénu a elastínu, a tak je koža pevná, pružná a hydratovaná. Už po 25. roku života sa znižuje zásobovanie pokožky živinami, spomaľuje sa látková premena a výrazne klesá tvorba kolagénu a elastínu vo fibroblastoch. Keďže je kolagén hlavnou "výplňou" spojivového tkaniva a tvorí 70% hmotnosti kože, jeho úbytok vedie k jej ochabnutiu. Koža stráca pevnosť, pružnosť a hydratáciu, spomaľuje sa regenerácia buniek, koža je unavenejšia, bledšia a nerovnomernejšia, objavujú sa prvé známky starnutia a prvé vrásky, ktoré sa s pribúdajúcim vekom prehlbujú.

KOLAGÉN A KĹBY

Kolagén má vplyv na množstvo tvorby sinoviálnej tekutiny a znižuje trenie vo vnútri kĺbu a jeho nedostatok môže spôsobiť bolesť a vznik degeneratívnej artritídy. Kolagén druhého typu je hlavnou bielkovinou kĺbov a chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺbe a v chrupavke vedie k poruchám pohyblivosti a k postupným bolestivým degeneratívnym zmenám.

Keďže chrupavka, ktorú až zo 40 % tvorí kolagén, dodáva kĺbom pružnosť, tlmí otrasy a nárazy, jej opotrebovanie najčastejšie spôsobuje degeneratívne   kĺbové ochorenia – artrózu a osteoartrózu. Základné kolagenové reťazce, ktoré môžeme prirovnať k šnúre koralov, sa zoskupujú do trojskrutkovice  prokolagénu a z tej sa následne zložitými procesmi tvoria kolagénne fibrily a kolagénne vlákna. Sústava kolagénnych vlákien tvorí nosnú kostru celej    chrupavky. Či je chrupavka dostatočne pevná, o tom rozhoduje kvalita kolagénnych vlákien. Problémy s kĺbmi začínajú vtedy, keď sa na povrchu chrupavky objavujú trhliny a dochádza k poškodzovaniu kolagénnych i proteoglykánových molekúl. Chrupavka stráca pevnosť a pružnosť, dochádza k defektom, k stenčovaniu až k jej likvidácii. Tento stav chrupavky a všeobecne kĺbov je označovaný ako artróza alebo osteroartróza. Ide o degeneratívne bolestivé ochorenie kĺbov a môže postupne postihnúť všetky kĺby bez rozdielu. Spočiatku sa tento proces väčšinou začína prejavovať na dotykových kĺbových plochách pokrytých chrupavkou. Neskôr sa k týmto problémom pridajú aj zmeny v okolitých  kostiach a šľachách. Kolagén je kľúčovou látkou pre obnovu chrupavky, kĺbov, šliach a kostí. Dodávaním správneho kolagénu môžeme prispieť k ochrane kĺbov a zabrániť tak rozvoju artrózy. V prípade, že už ochorením trpíte, prísun kvalitného kolagénu s vysokou mierou absorpcie ochorenie zmierni, prípadne so zmenou životného štýlu aj vylieči.

Bolesť kĺbov by sme v žiadnom prípade nemali podceňovať a už vôbec by sme zdravotné problémy nemali riešiť užívaním prípravkov utlmujúcich bolesť. Takto by sa mohlo stať, že by sme kĺby likvidovali ešte viac, keďže vďaka analgetikám by sme bolesť necítili. Bolesť je totiž dôležitý signál, ktorý nám oznamuje, že niečo nie je v poriadku a zároveň aj zabraňuje, aby sme si kĺby ničili ďalej. Dôležitejšie je udržiavať kĺby v dobrej kondícii, aby k prípadným problémom s kĺbmi vôbec nedošlo. Dostatočnou ochranou proti opotrebovaniu chrupavky je užívanie kolagénu “Gaia collagen protein®” a dostatok primeraného pohybu. Celková zmena životného štýlu, stravovacích návykov, prísun ďalších nutrične dôležitých látok je viac ako žiaduca.

Kolegén zabezpečuje pevnosť spojivových tkanív. Podávanie čistého kolagénu 2. typu obnovuje mechanické vlastnosti kĺbov a obmedzuje opuchy a zápaly. Jeho znovudoplnenie podporuje zvýšený metabolizmus a dá vám pevnú, ladnú a mlado vyzerajúcu postavu. Rovnako zlepšuje pružnosť pokožky a funkciu  kĺbov. Stručne povedané, zvráti typické známky starnutia a komplexne Vás omladí.


Gaia collagen protein® tekutý kolagén:
Tekutý kolagénový proteín “Gaia collagen protein®” je bezpečný a efektívny spôsob podpory silných kostí a spojivového tkaniva, omladenia starnúcej pleti, vlasov a nechtov. Stavia a posilňuje štruktúru kostí. Kolagén je zodpovedný za mechanickú pevnosť kostí. Je to "lepidlo", ktoré to všetko drží pohromade. Môže dokonca napraviť slabé, zlomené alebo rozštiepené kosti, vyvýšené a poškodené nechtové lôžka a zahustí riedke vlasy. Opravuje spojivové tkanívá pre ich lepšiu pružnosť, zlepšuje kvalitu ciev pomáha zlepšiť krvný obeh, a prispieva k podpore hojenia rán a jasnejšej pleti.

Gaia collagen protein® využíva Colizyme®, patentovaný čistý tekutý kolagénny proteín, ktorý je obohatený o papaín, ovocný enzým, podporujúci rýchlu a  úplnú absorpciu (vstrebateľnosť) kolagénu v tele. Recept je chránený 4 americkými patentmi, a jeho pôvodný vzorec je používaný viac ako 32 rokov lekármi, klinikami a nemocnicami.

Patentovaná kolagénová bielkovina, vzorec Gaia collagen protein® sa volá Colizyme®, obsahuje vysoké pomery unikátnych aminokyselín glycín, prolín, hydroxyprolín a arginín. Tieto aminokyseliny boli viac krát nezávisle testované a bolo preukázané, že podnecujú pozitívne zmeny v ľudskom organizme, ako spevnenie kostí a spojivového tkaniva, regeneráciu chrupaviek, zlepšenie vzhľadu pleti, optimálny rast a regeneráciu tela, zvýšený metabolizmus, podporu úrovne rastového hormónu a liečenie rán. Udržiavajú štíhlu stavbu tela, ktorá pomáha zaisťovanie pevného tónovaného a mladistvo vyzerajúceho tela. Rovnako sa zlepšuje pružnosť pokožky a funkcia kĺbov. Iba pri vnútornom užívaní kolagénu môžeme efektívne nahradiť stratu nášho vlastného  prirodzeného kolagénu.

Gaia collagen protein® je extrémne účinná biologicky absorbovateľná tekutá forma kolagénnej bielkoviny I., II., a III typu.
Colizyme® je enzymaticky hydrolyzovaný, aby sa zabezpečila rýchla a maximálna absorpcia.
Colizyme® štiepi bielkoviny podobným spôsobom, ako vaše telo - prírodnými enzýmami.

Vzhľadom k tomu, sa proteín rozčlení do svojich najmenších častí a vaše telo ho po požití optimálne absorbuje. Ludia starší ako tridsať rokov (najmä ženy), utrácajú veľa peňazí na drahé ošetrenie pokožky a výrobky pre starostlivosť o vlasy. Kozmetický priemysel zarába na stárnutí desiatky miliárd eur ročne.  Môžete minúť svoje peniaze na pleťové krémy, kozmetiku a produkty pre starostlivosť o vlasy na kozmetickú úpravu Vášho tela, ale to, čo robíte, nemá vplyv na zmeny vo vnútri vášho tela. Krása zvnútra nie je len eufemizmus, je to vedecký fakt. Ak sa staráte o svoje telo, v priebehu času sa zmeny prejavia aj na vonkajšej strane v podobe kvality pokožky a vlasov, zmiznú vrásky a ostatné markery starnutia. Kolagén je základom pre dlhodobé udržanie vašej celkovej krásy, pohodlia, energie a svalového tonusu. Všetka starostlivosť o pleť nenahradí kolagén, ktorý sa prirodzene stráca, a ktorého úbytok spôsobuje zmeny vo Vašej tvári, na tele a vlasoch.

Iba pri vnútornom užívaní kolagénu môžeme efektívne nahradiť stratu nášho vlastného  prirodzeného kolagénu.


Zhrnutie vlastností a výhod ktoré prináša Gaia collagen protein® tekutá kolagénna bielkovina:
Kĺby, väzivá, chrupavky-
    •    Podporuje zdravú funkciu kĺbov.
    •    Podporuje hojenie tkanív a stabilizáciu telesnej hmotnosti.
 
Pokožka-
    •    Viditeľný omladzujúci účinok
    •    Vyhladenie jemných vrások a redukcia hlbokých vrások
    •    Zlepšuje elasticitu pokožky, pevnosť a pružnosť
    •    Oživenie bunkovej regenerácie
    •    Znovuspevnenie pokožky - zabraňuje tvorbe strií a celulitíde.
    •    Pomáha urobiť pokožku jemnejšiu a sviežejšiu
    •    Zvýšenie absorpcie vlhkosti pokožkou a uchovanie si vlhkosti
    •    Zlepšenie príjmu kyslíka
    •    Obnovenie kolagénových a elastických vlákien
    •    Aktivácia metabolizmu minerálov pokožky
    •    Pomáha regenerácii buniek pokožky a odstraňuje jazvy aj tak vážnych ako sú jazvy po popáleninách.
    •    Používa sa aj na liečbu rôznych kožných zmien ako sú akné alebo ružovka (rosacea).
    •    Buduje zdravú kolagénovú sieť
    •    Žiadne vedľajšie účinky alebo poškodenia
    •    Bez bolesti
 
Zdravotné hľadiská-
    •    Proprietárny Colizyme® ponúka najvyššie množstvo bielkovín v najmenšej možnej veľkosti porcie, 15 g bielkovín na 30 ml (1 fl oz).
    •    Gaia collagen protein® neobsahuje prióny!
    •    Vynikajúci proteín pre ľudskú spotrebu, pretože tento kolagén je totožný s proteínom, z ktorého sa naše telo skladá.
    •    Je významným faktorom pri podpore pozitívnej dusíkovej bilancie a zvyšuje NPU (Netto Protein Utilization).
    •    Hydrolyzovaný (pre-stráviteľné) ovocné enzýmy, poskytuje rýchlu absorpciu, neznehodnocujú ho žalúdočné procesy.
    •    Obsahuje aminokyseliny - Arginín, glycín, prolín a hydroxyprolín, ktoré podporujú rýchly rast novej bielkovinovej štruktúry, hojenie tkanív a ochranu  svalovej hmoty.
    •    Podporuje znižovanie telesného tuku, pri zachovaní a budovaní svalového tkaniva.
    •    Podporuje regenerácu pokožky, rast a kvalitu vlasov a nechtov.
    •    Môže pomôcť prirodzene zvýšiť Váš metabolizmus.
    •    Podporuje presadzovanie vyšších energetických hladín, a zároveň podporuje lepší a prirodzenejší spánok.
 
Iné benefity-
    •    Okamžite použiteľný tekutý doplnok.
    •    Tekuté dávkovanie - ideálny pre ľudí, ktorí nie sú schopní prehĺtať tabletky.
    •    Pohodlný spôsob, ako začať spätné budovanie kolagénovej štruktúry, ktorú vaše telo potrebuje, ale stratilo v priebehu času.
    •    Podporovaný štyrmi americkými patentmi.
    •    Neobsahuje pšenicu, laktózu a lepok.

Ak chcete svoje telo omladiť, jedna z ciest je znovudoplniť naše telo kolagénom s vysokou účinnosťou absorpcie -  Gaia collagen protein®

Doplnky stravy nie sú bezprostredne liek, ale obsahujú kvintesencie jednotlivých produktov. Nenahrádzajú stravu, ale nutričné hodnoty potravín. Čím menej pestrej stravy, čím väčšia konzumácia spracovaných produktov, nepravidelné stravovanie a stres, tým viac treba potrebné látky dopĺňať.

UPOZORNENIE: Uvedené skutočnosti nemusia byť reprezentatívne pre každého užívateľa. Pretože každý človek je fyziologicky odlišný, výsledky sa môžu líšiť od človeka k človeku. Problémy môžu nastať, ak máte alergiu na niektorú zo zložiek, alebo užívate lieky, ktoré môžu spôsobiť kontraindikácie. Ak máte akékoľvek obavy, poraďte sa so svojím lekárom pred užívaním našich produktov.

Zloženie Gaia collagen®
Obsahuje v jednej dávke (15ml):
Kolagén (Čistý enzymaticky hydrolyzovaný kolagén Colizyme®) - 7,500mg
Voda, prírodná fruktóza, Regulátor kyslosti: prírodná kyselina citrónová, prírodný citrusový extrakt, Konzervačná látka: sorban draselný, prírodná čerešňová aróma.
Colizyme® je obohatený o papaín, prírodný ovocný enzým, podporujúci rýchlu a úplnú absorpciu kolagénu v tele.
 
Neobsahuje:
Prióny, lepok, mlieko a výťažky z mlieka, srvátku, kvasnice, sóju, sacharózu, soľ, škrob, bravčovinu, umelé sladidlá, farby a vône.

Gaia collagen protein® využíva Colizyme®, patentovaný čistý tekutý kolagénny proteín, ktorý je obohatený o papaín, ovocný enzým, podporujúci rýchlu a úplnú absorpciu (vstrebateľnosť) kolagénu v tele. Recept je chránený 4 americkými patentmi, a jeho pôvodný vzorec je používaný viac ako 32 rokov lekármi, klinikami a nemocnicami.
Patentovaná kolagénová bielkovina, vzorec Gaia collagen protein® sa volá Colizyme®, obsahuje vysoké pomery unikátnych aminokyselín glycín, prolín, hydroxyprolín a arginín.
Tieto aminokyseliny boli nezávisle testované a bolo preukázané, že podnecujú pozitívne zmeny v ľudskom organizme, ako spevnenie kostí a spojivového tkaniva, regeneráciu chrupaviek, zlepšenie vzhľadu pleti, optimálny rast a regeneráciu tela, zvýšený metabolizmus, podporu úrovne rastového hormónu a liečenie rán.

Gaia collagen protein® je extrémne účinná biologicky absorbovateľná tekutá forma kolagénnej bielkoviny I., II., a III typu.  
Colizyme® je enzymaticky hydrolyzovaný, aby sa zabezpečila rýchla a maximálna absorpcia.  
Colizyme® štiepi bielkoviny podobným spôsobom, ako vaše telo - prírodnými enzýmami.

Vzhľadom k tomu, sa proteín rozčlení do svojich najmenších častí a vaše telo ho po požití optimálne absorbuje.