ZELENÝ JAČMEŇ

    

Jedinčná, koncentrovaná organická sušená šťava z listov mladého jačmeňa, vyrobená patentovanou technológiou spracovania. Lisovaná a sušená pri teplote 3o C, v ochrannej atmosfére bez prístupu kyslíka. Jediná s garantovaným obsahom bioaktívnych enzýmov. S trojnásobne vyším obsahom chlorofylu ako doteraz známe podobné produkty. Až o 30% vyšší obsah bielkovín a bioaktívnych látok.

Najvyšší antioxidačný a alkalizujúci potenciál spomedzi všetkých zelených jačmeňov na trhu.Šťava z mladého jačmeňa Gaia products
Prinášame na trh jeden z najkvalitnejších a zo všetkých dostupných jačmenných štiav najviac koncentrovaný produkt. Na výrobu jedného kg prášku v našom produkte je potrebné 30 litrov vylisovanej šťavy. Obsahuje 900 mg chlorofylu na  100 g prášku, čo je 3 x viac ako doteraz dostupné produkty. Je vyrábaný patentovaným výrobným postupom. Celý výrobný proces prebieha bez prístupu vzdušného kyslíka a suší sa v ochrannej atmosfére pri teplote 3o C. Neobsahuje žiadne prídavné látky. Jedná sa o produkt s najvyšším obsahom enzýmov a výživných látok a s najvyšším vitalizujúcim potenciálom.
 
Vyvážená výživa pomocou zeleného jačmeňa
Zelený jačmeň má hlavne podľa skúseností pravidelných konzumentov, celý rad priaznivých účinkov. Mnohé z nich sú priamo spájané s obsahom živín v jačmennej šťave. Azda najdôležitejším prínosom užívania zeleného jačmeňa je jeho obsah hlavných živín, vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a antioxidantov. V zelenom jačmeni sú minerálne látky  viazané v organickej forme, ktorá je považovaná za oveľa vhodnejšiu variantu ako klasické výživové doplnky. Dobrá a vyvážená výživa je základným predpokladom zdravia a prevencie chorôb.
 
Správne pH a dobré trávenie
Vysoký obsah minerálnych látok prispieva v tele k udržiavaniu správnej acidobázickej rovnováhy. Naše vnútorné prostredie vytvára ideálne podmienky pre správne fungovanie organizmu. Pri každej zmene pH v tele vplyvom vonkajšieho prostredia, stravou alebo zvýšeným stresom musí organizmus vynaložiť viac energie pre zvrátenie nerovnováhy. Všetky tieto procesy následne prispievajú k oslabeniu organizmu a  zvýšeniu rizika niektorých chorôb. Podľa alternatívnej medicíny je nerovnováha pH v podobe prekyslenia organizmu hlavnou príčinou mnohých chorôb a preto aj úprava pH je považovaná za prvý liečebný zásah a pomoc organizmu. Zelený jačmeň ako bohatý zdroj minerálov je veľmi často používaný na odkyslenie a navrátenie acidobázickej rovnováhy vnútorného prostredia.

Správne pH je dôležité aj pre zdravé trávenie, vstrebávanie nektorých látok a priebeh ďalších funkcií organizmu. Alternatívna medicína vychádza z podpory organizmu ako celku, kde vnútorné prostredie tela hrá významnú rolu pre správne fungovanie a predchádzanie chorobám. Vnútorné prostredie pomáha  udržiavať aj detoxikácia, ktorá prebieha v tele prirodzene, ale jej intenzitu možno významne podporovať stravou. Najčastejšie je na podporu prirodzenej detoxikácie využívaný  práve zelený jačmeň, ktorý má vhodné zloženie aktívnych látok vo vysokej koncentráii.
 
Zelené nápoje majú vysoký obsah chlorofylu
Zelené nápoje získali svoje pomenovanie podľa farby, ktorá je dôsledkom vysokého obsahu zeleného rastlinného pigmentu – chlorofylu. Ak o kvalite benzínu vypovedá výška oktánového čísla, tak o kvalite zelenej stravy môže vypovedať množstvo chlorofylového pigmentu. Z iného pohľadu môžeme povedať, že ako je esenciálne pre živočíchov červené krvné farbivo, tak to je pre rastliny chlorofyl.
Tieto dve životodarné molekuly sú takmer identické, iba v centrálnej časti krvného farbiva hemoglobínu je železo a v chlorofyle sa nachádza horčík
Chlorofyl je zelený pigment v rastlinách, vďaka ktorému môže existovať na Zemi život. Presne tak. Rastliny obsahujúce tento zelený pigment sú schopné „ zázračnej reakcie“ – fotosyntézy, čo je zachytávanie a premena slnečnej energie na organické látky. Takto vznikajú  v rastlinách cukry potrebné pre výživu samotných rastlín a kyslík potrebný pre dýchanie na Zemi. Okrem toho vďaka slnečnej energii a fotosyntéze získavame rastlinné zdroje potravy bohaté na   ďalšie výživné látky.
 
Ako pomáha ľuďom?
Bez chlorofylu by život na Zemi zanikol. Aj pre túto jeho významnú funkciu ho liečitelia označujú ako „katalyzátor slnečnej energie“. V alternatívnej medicíne sa využíva na hojenie rán a popálenín, na odstránenie zapáchajúceho dychu alebo zápachu z infikovaných rán. Oceňujú sa aj jeho dezodoračné vlastnosti.
 
Detoxikácia a chlorofyl:
Prvotné štúdie naznačujú naozaj široké spektrum pozitívnych účinkov a možné terapeutické použitie chlorofylu. Mnohé ďalšie štúdie odhaľujú, že má aj detoxikačný potenciál. Vedci pridávali do extraktu z trávy ťažké kovy, ktoré boli následne schopné naviazať sa na chlorofyl a nahradiť jeho centrálny horčík. Táto reakcia sa javí ako významný detoxikačný mechanizmus.
Už v roku 2005 časopis Science Reporter v článku popisuje štúdiu, v ktorej podávanie chlorofylu zvieratám viedlo k zniženiu absorbcie troch potravinových karcinogénov – heterocyklických amínov (varené mäso), polycyklických uhľovodíkov (údené a grilované mäso) a alfatoxínov (produkty plesní).
 
Enzymatická aktivita "zelených" nápojov:
Čo sú vlastne enzýmy? Aká je enzymatická aktivita nápojov a potravín?
Enzýmy sú chemicky zložité látky a nachádzajú sa vo všetkých živých organizmoch. Okrem toho, že sú potrebné pre trávenie potravy, sú nevyhnutné aj pre metabolickú aktivitu buniek v tele. Pôsobia totižto ako katalyzátory – spúšťače a urýchľovače metabolických premien látok v tele, bez čoho by nemohol organizmus vôbec fungovať. Predstavte si, že založíte oheň v kozube. Naložíte drevo, ale nedovolíte prístup vzduchu. Oheň nebude horieť, pretože nemá  všetko čo pre svoj plameň potrebuje.
Existuje množstvo rôznych enzýmov, pričom každý enzým sa „špecializuje“ na určitú skupinu špecifických reakcií. Enzýmy triedime do 6 základných skupín,  ktoré sa ďalej členia na podskupiny. Toto triedenie vychádza z typu reakcie, v ktorej enzým pôsobí – oxidoreduktázy (prenos elektrónov medzi látkami), transferázy (prenos atómov medzi látkami), hydrolázy (hydrolytické štiepenie látok), lyázy (štiepenie uhlíkových väzieb), izomerázy (vnútromolekulové premeny látok), ligázy (zlučovanie molekúl látok).
 
Enzymatická aktivita potravín:
Z hľadiska zdravej výživy ľudí je potrebné vedieť, že enzýmy sú tepelne nestabilné, teda bežným kuchynským spracovaním potravy sa zvyčajne zničia. Týka sa to hlavne tepelnej úpravy jedál, ktoré tvoria väčšinu bežného jedálnička ľudí. Naopak, na enzýmy sú bohaté – majú vysokú enzymatickú aktivitu –  hlavne zelenina a ovocie, pokiaľ sa konzumujú v surovom stave. Významným zdrojom enzýmov sú aj zelené potraviny.
 
Enzymatická aktivita nápojov – obsah enzýmov:
Špecifickou skupinou potravinových zdrojov enzýmov je nápoj zo zeleného jačmeňa, ktorý sa spracováva pri nízkych teplotách, čím zostáva jeho enzymatická aktivita na vysokej úrovni. Môže si tak zachovať všetky aktívne enzýmy, ktoré sú obsiahnuté v mladých listoch jačmeňa. V jačmennej šťave bolo doteraz zistených viac ako 20 rôznych enzýmov. Medzi tie dôležitejšie patrí napríklad superoxid dismutáza s vysokou antioxidačnou aktivitou.

Zloženie: Koncentrovaná organická sušená šťava z listov mladého jačmeňa - 100%